Foto shum interesante
Keto Mund ti gjeni Vetem tek Ne Pra Shikoni Foto me Poei t shkruara  .:: wWw.Moni-ks.Tk    Ka ende Poshtt

 


 

 
 

 
 


Don't just search. Find. MSN Search Check out the new MSN Search!

   
Me ta qua një lule,lule je vet,me ta qua          
një puthje  nuk te len me flejt....kam
deshir të të njoftoj,por ti s'me
beson....pyete zemrën time se ajo të tregon
 
 
 
Fshimi lotët mos prito, të lutem mos më mundo
Ta fali ZEMRËN , ta fali JETËN pasha besën nuk kam tjetër.
 
 
Ndoshta tani është vonë
por më mirë vonë se kurrë
me le të hy në zemrën tënde
se s'do ta lendoj kurrë


 
Kur malli të të ket marr              
Dhe unë të mos jem me ty               
Mbyll syt dhe më thirr
Se unë do te vij .
 
 
 
Behu reale më thuaj të vërtetën, a më don mua a po ndonjë tjetër
 
Qiri kur te digjet mos i merr lakmi kur të digjem unë digju edhe ti.
 
 
Qka te jap për kujtim ta jap gjysmën e shpyrtit tim ndoshta kjo s'mjafton ta jap zemrën për gjethmonë.
 
 
Me të quajte e dashur nuk po guxoj me te quajte shoqe mos po gaboj.
 
 
Mos u bën gjeloze më thua të vërtetën mos më genje mua se e mashtron  vetvetën .
 
Qdo gjë humbet qdo gjë tretet por dashurija jote në zemër mbetet.
 
Kur më the të dua zemrën ma ke shpua doren ma ke dhënë urime më ke thenë
 
Malin e djeg zjarri fushën e djeg nxehtësia mua dhe ty na djeg dashuria
 
 
Nëse kemi jetë nëse kemi fat dashurija jonë do të jet e gjat.
 
                
 
Dashuro e mos rri kot, sepse dashurinë e ka kriju i madhi ZOT
 
Mos u bën merak mos i bjer pishman, e ke zgjedh të dashurin sipas qefit tan.
 
Isha tu qit qaj për ty tuj mendu, i derdha kupat kesh tu përvlu.
 
 
Uji rrjedh nga lumi gjaku rrjedh nga zemra, dashuria rrjehd nga mashkulli e femra.
 
 
Bëhu vajz besnike si peshku në lumë, mos ja jep zemrën secilit manjmun
 
 
Ahh të kisha krihë e të fluturoj si pëllumbi, të të vij te ti e dashur e të zgjoj nga gjumi
 
Nëse të pyty dikush''a kalon me najnjë'' mendo në mua dhe thuaj me asnjë
 
Të dua të dua për ty e jap jetën, siq e dha jetën Romeo për Xhuljeten
 
 
 
E mora thikën për me pre mollën, tuj mendu për ty e prava dorën
 
 
Zemra është me ngjyr të kuqe kur gjaku nëpër të kalon,por së shpejti bëhet e zez nëse ti më tradhton
 
Zogu në deg sa bukur këndon, sa të dua unë askush nuk të don
 
Me më therr me thik aspak nuk frigohem, nga ti e dashur kurrë nuk largohem
 
 
Kur mendoj për ty syt më pikojnë lot, pse oj e dashur ma qon rinin kot
 
O ju djema vajzat që i doni, më mirë vdisni e mos i tradhtoni
 
 
Nuk jam Indian me të gjuajt me shigjet, por jam IBO që të dua përjetë
 
 
Djali është hajn që ta vjedh jetën pasi ta kryn punën të thot tung se e kam tjetrën
 
 
Dashuria kopsht lulesh, kur të ulesh mund të ngulesh
 
Me qen femër nuk ka më vështir, sepse q'do i poshter të thot LAMTUMIRË
 
 
Si poet Naimi që shkruajti për Shqipëri, ashtu unë do të shkruaj për ty
 
Peshku e don ujin uji e don urën, e dua të dashurën kur e ndrron frizurën
 
 
Kur bie shi bëhet baltë, puthjet e tua jan si mjaltë
 
Sa vështir qenka të jetosh në vetmi, ta duash një vajz e ajo mos ta di
 
I lutem diellit këto lule mos t'i thaj, i lutem ZOTIT neve dyve mos t'na ndaj
 
Oj vajz shqiptare besën ku e ke, mos u rrit në mendje se vetëm ti nuk je
 
 
 
Më jan thar buzët po më pikojn gjak, eja ti e dashur të mi puthesh pak
 
 
Dashuri moj dashuri shumë zemra helmove, ata që u deshten kurrë nuk i bashkove
 
Mos shkruaj e dashur mos hargjo boj, por eja te unë të puthi në goj
 
Sikur lulja që nuk rri po ujë, ashtu unë për ty po vuj
 
 
Misri pa boq është tall, njeriu pa dashuri është budall
 
Sa bukur qesh sa bukur shiqon, të dua aq shumë sa që as ti nuk beson
 
Oj e dashur shpirti im, ty të kam aspirin
 
Buzët e mia akulli i ka gri, vetëm buzët e tua munden me i shkri
 
                 
 
Kur pata një lule të bukur thash se do ta ken përherë, iku fluturoj si flutur e nuk munda as me i marr erë
 
 
Zemra po më dhemb askush nuk ma shëron, përveq teje e dashur kur më përqafon
 
Bëhu serioze fole të vërtetën, plotsoma dëshirën mos ma shkurto jetën
 
Ahh sikur të isha lot e të pikoj në buzët e tua, të të puth një herë e të them të dua
 
           
 
Edhe me më vra mua kjo dashni nuk vdes, unë ty të dua besën e kam besë
 
Ti dhe unë unë dhe ti, të dua më don nuk ka  më knaqësi
 
Me u ndezur mal e fush, me na nda s'mundet kush
 
Në këtë natë vetmie
vetëm hija jote më shoqeron
vuajtja për ty zemrën ma helmon
askush për mua nuk mendon
 
                   
 
Të dua të dua deri sa të vdes edhe në atë
botën tjetër unë do të pres.
Unë të dua, ti më don, dashuria
jonë kurrë nuk mbaron.
Krejt bota kërkon paq, q'do zemër kërkon ilaq.
Kjo quhet dashuri e vërtet... Të dua përjetë
 
 
 
Ishte ai qiell i kaltert,
e unë të shikoja në sy,
më verbonte bukuria
që mbretronte mbi ty
 
 
U pikllova shumë
qava shumë për ty,
më beso se të dua
pasha këta dy sy.
 
         
 
Ishte hera e parë për mua dashuria, kur ti mu afrove i lage buzët e mia.
 
Vështir në varr vështir te jetosh, por edhe më vështir kur të don e don dhe në fund të tradhton.
 
Takimin e fundit ti a e kujton. kur më the se për mua ti nuk e kziston.
 
Ujin kur ta pish pije me kujdesë, atë që e don mos e lër pa besë.
 
 
Eh sa vite eh sa stinë nuk ja fala kut dashurinë, ti më erdhe e pa pritur më hyre në zemër pa trokitur
 
Unë sheqer ti mjaltë, kur bashkohemi bëhemi qokolatë.
 
Dola në qytet rrugët ishin plotë, por ty nuk të pash syt mu mbushën lot.
 
A ka kush të ma thot të vërtetën
a është mirë ta vras vetvetën
ndoshta është më mirë të jetoj
por dashurin tënde nuk mund ta harroj.
 
Dashuri ti më je si top dëbore, që më shkrihet në shuplakë dore.
 
Me shigjet të Amorit më qëllove në zemër, përveq teje e dashur nuk du tjetër femër.
 
Sikur burimi i ujit që shkon me shpejtësi, sinpatia jote në zemër më ka hi.
 
Lotët po mi vërbojn syt se po vuaj për jetë, sa të dua unë e din vetëm ZOTI i vërtet.
 
     
 
Dola të vrapoj një vajz më takoj, më puthi në gojë dhe më dashuroj.
 
Urat më të gjata i lidh dashuria. urat më të shkurta i shkatrron tradhtia.
 
1000 - i paramendoj
100   - i propozoj
10     - i adhuroj
1       - e dashuroj.
 
Dashuria e lumtur të jep rritje të shpejt, dashuria e hidhur të zhduk përjetë.
 
 
Ndoshta nuk jam i bukur as nuk jam sinpatik,por kryesorja që është jam besnik.
 
Matematikë moj matematikë formulat nuk ti di, nuk ka faj profesori nëse i mbajm mendët vetëm në dashuri.
 
I riu PA dashuri
si nëna PA fëmijë
dashuria PA takim
si pranvera PA gjelbrim.
 
Në malet e larta jehon stuhia, në zemrat tona po fillon dashuria.
 
 
Dhëmbët e barshë syt e zi, eja e dashur të bëjm dashuri.
 
ICH LIEBE DICH ------- Gjermanisht
SENI SEVIYORUM ---- Turqisht
I LOVE YOU ----------- Anglisht
TË DUA -----------------seriozisht.
 
Të gjitha burimet i shterra e etja nuk mu shua, etjen që e kam për buzët e tua.
 
Shumë e gjat është nata se po më vret vetmia, vetëm ti e dashur je në mendet e mia.
 
         
 
Në vend të unazës ma dhurove tradhtin, sepse nuk më kuptove sa e qmoj dashurinë.
 
 
Isha në vetmi tu mendu për ty, mora të shiqoj në fotografi.
 
                                           NJË PUTHJE
Një puthje e shkurton jetën e njeriut 3 minuta, ka konstatuar departamenti i ''WESTERN STATE COLLEGE GUNISSION'' puthja shkakton regëtima të tilla sa që zemra punon në 4 sekonda, nëse puthemi më shumë se 3 minuta statistikat vërtetojnë se,,,,480 puthje e shkurtojnë jetën një ditë, 3360 puthje e shkurtojnë jetën nje javë, 148071 e shkurtojnë jetën e njeriut hiq më pak se një vit i humbur, D,m,th puthja e dëmton zemrën. Besoni ose jo ?
 
 
                                                               KUPTO TË DUA
 
Dëshiroj ta kutosh një herë e përgjithmonë se vetëm ty të dua,se vetëm në ty mendoj.
O ZOT të lutem më ndihmo !!!!  A do ta kam fat të jetës vajzën që e ëndërroj ? Vajzën që tash e dua më shumë se vetën ? A do të jam unë burri i saj? A do të hyj unë dhëndërr në dhomën e saj ? Deri tash nuk kam dashur askë. Ti je e para dhe dua që të jesh e fundit për mua. Ende askush nuk i ka thithur buzët e mia, ende qumështin e nënës e kam në buzë.Ende askush nuk i ka par pjesët e fshehura të trupit tim. A do të vijë ajo ditë kur do të jam pran teje ? S'ka qast që nuk mendoj për ty e dashura ime, a mendon edhe ti për mua ? Natën të shoh në ëndërr :::: të puthi në buzë, në faqe, në fyt, t'i ledhatoj flokët, të i shpërthokoj pullat e këmishes tënde ngadal pa i hetuar ti fare, të puthi në gjinjët e tua të pa puthura asnjëherë më parë dhe,,,,,,,, papritmas më del gjumi, kur hapi syt ti nuk je pran meje, zgjati duart të të prek por kot ti nuk je askund.Nganjëherë më shkon mendja se kurrë nuk do të jesh e imja, kjo më nervozon, më bën të qaj e dashura ime.besoj se do ti lexosh këta rreshta dhe do ta kuptosh se unë ty vërtet të dua,ashtu si do nëna fëmijun, ashtu si do do dallendyshja folenë, ashtu si do lulja pranverën, ashtu si do i dashuri të dashurën, ashtu si nuk mund ta përshkruaj me fjalë. Shpesh herë më vie të qaj, s'di pse, ndoshta se të dua shumë, shumëherë shikimin e vë në skaj të dhomës, aty të gjej, aty të shoh, më vjen e bukur, e qeshur sikurse bota është krijuar vetëm për ty. Pse kështu ? Dëshiron të më detyrosh që të dua edhe me shumë, apo dëshiron të më bësh të vuaj edhe më teper për ty? Kur ti lexosh këta rreshta bindu se unë ty vërtet të dua, eja në shtëpin time, eja në dhomen time e cila të pret q;do herë, aty do të më gjesh mua duke të pritur krahëhapur. Kupto vetëm ty të dua përherë yti iboooooooooooo..................
 
     
 
                                                                             KASANDRA
E pash një ëndërr, u bëra------------------KASANDËR
Hypa në nj♪7 dru, u bëra-------------------RANDU
U ktheva përmas, u bëra--------------------TOMAS
Kur shkova te ura, u bëra-------------------ROSAURA
Hëngra eurokrem pamella, u bëra---------ÇAVELLA
Shkova në shtëpi, u bëra--------------------IGNACI
Hypa në një pemë, u bëra-------------------HEMË
U ula në karrike, u bëra----------------------MANRIKE
I bleva dy kosa, u bëra-----------------------LILAROSA
Hëngra pica, u bëra--------------------------JARICA
Shkova te shpija, u bëra---------------------ERMENIJA
Hëngra limon, u bëra-------------------------SIMON
Hëngra qungalunga, u bëra------------------KALUNGA
Hëngra mastika, u bëra-----------------------GLINKA
Hëngra qokolada mtro,u bëra----------------ROBERTO
Shkova në Madrid, u bëra--------------------LUIS DAVID
Mu ndryshu forma, u bëra--------------------NORMA
KUR SHKOVA TE LUMI MË DOLI GJUMI HAHAHAHAHA
 
 
 
 
 

Pergaditi  Osman  Ismajli  

Email Monii.-@msn.com

Website  .:: wWw.Moni-Ks.Tk

 


 
The last comments on this page:
Comment posted by Lesrona, 06/17/2019 at 2:35pm (UTC):
Viargra On Line In Ont. Precio De La Propecia [url=http://purchasecial.com]cialis without a doctor's prescription[/url] Priligy 90mg Vidalista Metronidazole Without Prescription

Comment posted by Stevsosy, 06/17/2019 at 6:59am (UTC):
Traitement Cialis 5mg Cpr 28 [url=http://buycialcheap.com]buy generic cialis[/url] Cialis Pas Cher Achat Cialis Effet Heure Zithromax Side Effect

Comment posted by FranCoith, 06/04/2019 at 5:46pm (UTC):
Generic On Line Progesterone Mail Order Medication Costo Viagra 50 Mg In Farmacia [url=http://brandcial.com]cialis 20mg for sale[/url] Amoxicillin Hives Achat Kamagra Le Mans

Comment posted by Lesrona, 06/03/2019 at 5:11pm (UTC):
Viagra Ohne Rezept Online Apotheke Generic Finasteride Drugs No Script Viagra [url=http://cialusa.com]cialis[/url] Propecia Buy Online Pharmacy Azithromycin 500mg Next Day Delivery

Comment posted by Stevsosy, 06/02/2019 at 6:30pm (UTC):
Pediatric Dosing For Amoxicillin Viagra For Cheap Veneno Comprar Propecia [url=http://bmamasstransit.com]»cialis[/url] Propecia Cotizacion Priligy Packungsgro?En Pharmacies Priligy

Comment posted by Stevsosy, 05/14/2019 at 2:30am (UTC):
Farmacia En Internet Propecia Levitra Prix Pharmacie Viagra Levitra Wholesale No Prescription [url=http://cpsmeds.com]cialis generic[/url] Buy Cheap Doxycycline Online

Comment posted by JeaPlulky, 04/28/2019 at 11:08am (UTC):
Cialis Funziona Depressione [url=http://levitab.com]levitra price per pill[/url] Kamagra En Gel Inexpensive Cialis Online

Comment posted by JeaPlulky, 03/11/2019 at 10:08am (UTC):
Best Canadian Mail Order Pharmacies buy accutane online from canada [url=http://truthaboutstaininggrid.com][/url] Discount Zithromax Priligy Se Vende En Farmacias

Comment posted by JeaPlulky, 02/21/2019 at 6:47pm (UTC):
Erfahrungen Cialis Ohne Rezept [url=http://rxbill6.com]levitra pills online[/url] Kamagra Jelly Online Uk

Comment posted by JeaPlulky, 02/09/2019 at 5:21am (UTC):
Keflex Expansion Joint Get Online Levitra Prescription Real Viagra Pills [url=http://bpdrugs.com]cheap cialis online[/url] Caracteristiques Clomid Sildenafil Ligne Canine Amoxicillin Cheap Brand Viagra Online [url=http://arealot.com]100mg sertraline no rx[/url] Annee Ovulation Sous Clomid Pilule Xenical Prix [url=http://cialgeneri.com]online pharmacy[/url] Generic Viagra Customer Reviews Forum Hydrochlorothiazide 25 Mg Without An Rx Efectos Del Cialis En La Mujer Independiente A Propecia [url=http://avdrug.com]levitra 20mg probleme[/url] Viagra Ohne Rezept Kaufen Berlin Cheap Kamagra Canada How To Order Roaccutane In The Usa Cialis Livraison Rapide En France [url=http://buysildenaf.com]viagra[/url] Acquisto Cialis Generico Italia Buy Generic Finasteride Online Levitra And Cialis Donde Comprar Viagra En Espana On Line Meds 58 Pharmacy Rx One [url=http://cial40mg.com]»cialis[/url] Amoxicillin Rash Picture Propecia Experiences You Can Last Longer

Comment posted by JeaPlulky, 01/22/2019 at 5:29pm (UTC):
Canadian Drugs Cialis [url=http://boijoy.com]levitra dosage[/url] On Line Hydrochlorothiazide Direct Canada Delivered On Saturday Levitra Alcolici Affitto Levitra [url=http://catabs.com]donde comprar priligy barcelona[/url] Acheter Cialis Internet Avis Viagra France Buy Ciprofloxacin Hydrochloride Amoxicillin Suspension 150ml [url=http://truthaboutstaininggrid.com][/url] Side Effect Of Keflex In Dogs Viagra Without Prescription Bentyl Coligon Secure Ordering Dose Levitra Canada Drug Pharmicies [url=http://cialiprice.com]cialis 40 mg[/url] Priligy Andorra Precio Prix Comprime CialisAdd comment to this page:
Your Name:
Your website URL:
Your message:

www.moni-ks.
 
Advertisement
 
 

=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=